Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2800 Tatabánya Kodály tér 1. Tel: +36 34 310-928; Mobil: +36 30 316-8781 e-mail: kodalyiskola.tatabanya@gmail.com

Gyorskorcsolya Junior Országos Bajnokság 2020

A Junior Országos Bajnokság a Városligeti Műjégpályán február 1-2-án került megrendezésre, ahol Magyarország legfiatalabb korcsolyázói álltak rajthoz a különböző távokon. A versenyzőknek a hajnali kezdés mellett az orkán erejű széllel is meg kellett küzdeniük.

A tatabányaiak szereplése kiválóan sikerült, a dobogó legfelső fokára állt fel Vancsó Rebeka, Amschl Kíra és Vári Vajk. Ezüstérmes lett Pap Csanád, Palakovics Fanni és Talabér Hanna. Bronzérmet vehetett át Kováts Kinga és Moravcsik Márk, a dobogóról minimálisan maradt le és a 4.helyezést érte el Mórotz Zsuzsanna és Molnár Réka, 5.lett Haltrich Sámuel és Haltrich Luca.

Az elmúlt időszakban 4 új korosztályos országos csúcsot is felállítottak a tatabányai versenyzők.

Vancsó Rebeka Inzell-ben 500 és 1000 méteren döntött meg két 13 éve fennálló országos rekordot.

Amschl Kíra E korosztályos versenyző Budapesten, a Junior E korosztályban döntötte meg a 15 éve fennálló korosztályos országos csúcsot, Moravcsik Márk szintén a Junior Országos Bajnokságon az F kategóriában, 300 méteren állította fel az eddigi legjobb hazai időeredményt.

Updated: 2022-10-02 — 08:43
Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola © 2014 Frontier Theme