Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2800 Tatabánya Kodály tér 1. Tel: +36 34 310-928; Mobil: +36 30 316-8781 e-mail: kodalyiskola.tatabanya@gmail.com

„Tiszán innen, Dunán túl” országos népdaléneklési verseny

2019. április 10-én a tatabányai Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI adott otthont a „Tiszán innen, Dunán túl” országos népdaléneklési verseny megyei döntőjének, amelyen a területi fordulók legjobbjai vettek részt. 17 intézmény 15 szólistája, 7 kisegyüttese és 10 énekegyüttese mérte össze tudását 5-6., 7-8. és 9-12. osztályos korosztályban.
A jó hangulatot közös éneklés alapozta meg, és a délután folyamán többször is közös dalra fakadtak – lazításképpen – a résztvevők. A versenyzők gondosan összeállított dalcsokrokkal, stílusos, szép előadásmóddal örvendeztették meg a hallgatóságot.
A Győri Pedagógiai Oktatási Központ ének-zene szaktanácsadója, Pálfalvi A. János vezette zsűri döntése alapján a következő versenyzők képviselhetik megyénket a május 18-i országos döntőben:

szólóének kategória:

• Tóth Dániel (5. o.) Vaszary János Általános iskola, Tata
  • Garami Lili (6. o.) Mindszenty József RK. Általános Iskola, Esztergom
  • Janikovszki Csenge (7. o.) Pápay József Általános Iskola, Nagyigmánd
  • Rigler Márton (8. o.) Mindszenty József RK. Általános Iskola, Esztergom
  • Schermann Tilla (11. o.) Bárdos László Gimnázium, Tatabánya
  • Juhász Adrienn (11. o.) Árpád-házi Szent Erzsébet Általános Iskola és Gimnázium, Esztergom

kisegyüttes kategória

• Bánhidy Klára – Garami Lili – Vodicska Dorka tercett (6. o.) Mindszenty József RK. Általános Iskola, Esztergom
  • Fazekas Trió (6. o.) Fazekas úti Általános Iskola, Tata
  • Berecz Anna – Juhász Tilda – Rigler Márton trió (8. o.) Mindszenty RK. Általános Iskola, Esztergom